burdur flort flört fodrászat arkadaşlık sitesi tango rus tanışma yabancılarla tanışma sitesi yeni arkadaş edinme siteleri kadinlar bir cinara yaslanmak ister la roche posay effaclar tanışma kiti hepsiburada flört zamanında flort with meaning tanışmak istenilen ünlüler insanlarla tanisma uygulama facebook çöpçatanlık uygulaması instagram tanışma mesajı bir erkek ilk buluşmadan sonra aramazsa richy arkadaşlık bir yalnız adam facebook çorumlu erkek arayan bayanlar izmirde erkek arayan bayanlar ciddi aşk fransizca tanisma cumleleri kısa tanışma sözleri facebooktan kızla tanışma ekşi flört mutluyuz arkadaş bulma uygulamaları iphone eksi tanisma hikayeleri çöpçatan sözleri 40 arkadaşlık sitesi yapmak sevgiliyle kütüphanede tanışmak grup terapisi tanışma etkinlikleri tanışmak eş anlamı ingiltere tanisma siteleri bir şeyin çabuk satılması için okunacak dua farsca tanisma cumleleri arkadaşlık siteleri eksi sozluk ciddi evlilik tanışma grubu amante Cugir best locate cell phone Motorola espionner iphone 6s Plus whatsapp berichten rychle rande rakovník

Güncel Koyun Sayısı

200
Suffolk Anaç
180
Suffolk Yavru
600
Merinos Anaç
200
Merinos Yavru

sf300cKUZU, TOKLU, KOYUN BESİCİLİĞİ VE YAPAY MERA

BESİYE BAŞLAMADAN ÖNCE

Yurdumuzda bulunan bütün Koyun ırkları ve bunlardan elde edilen melez hayvanlar besiye elverişlidirler. Besinin başarılı olabilmesi için hayvanları önce dış ve iç parazitlerden tamamen arındırmak gereklidir. Kene, bit, pire, sinek vb gibi dış parazitlerle, burun, akciğer, mide – barsak kurtları ve tenyalardan (şeritler) hayvanları tamamen arındırmadan sağlıklı bir besiden söz edilemez. Beside başarının ilk anahtarı başarılı bir dış ve iç parazit ilaçlamasıdır. Dış parazitler için İvermectin etken maddeli Deri altına uygulanan ilaç çok etkilidir. Hayvanlara musallat olan ve verim düşüklüğüne neden olan diğer harici parazitler ve kene, bit, pire, sinek için Profetampos + Spermetrin etken maddeli ilaçları sulandırıldıktan sonra parazitlerin bulundukları yerlere haricen 15 gün ara ile en az 3 defa ilaçladıktan sonra Besiye başlamak gerekir.Parazitlere karşı ilaçlanan hayvanlarda parazitler olamayacağı için ve harici parazitlerle (sinek, kene vb.) irrite edilemeyeceği için hayvanın aldığı yemlerdeki besin maddelerinin tamamı hayvana kalacaktır.

Besiye başlamadan önce hayvanların ağırlıklarını tartarak bilmek zorundayız. Besi başladıktan sonra da her hafta hayvanların düzenli olarak tartılması gereklidir. Bu tartılardan alınan sonuçlara göre hayvanların yemini ayarlamak mümkün olmaktadır.

Hayvan sayısı fazla ise hepsinin tartılması epeyce bir zaman alır. Böyle durumlarda en iyisi sürü içerisinden 8- 10 hayvanı işaretleyip onları tartmaktır. O zaman hem zamandan kazanırız hem de işi kısaltmış oluruz.

SÜT KUZUSU BESİSİ

Süt kuzularının besisi ya hemen doğumdan sonra ya da kuzular 6 – 10 haftalık olunca yapılır. Her iki şekilde de analarının kuzuları doyuracak kadar bol süt vermesi gereklidir. Süt kuzusu besisinde en ucuz ve en yararlı yem ana sütüdür. Onun için kuzuları besiye alınan koyunların mera mevsimi gelene kadar ahırda beslenmesi gereklidir.

Alıntıdır: Kuzu, Toklu, Koyun Bes_c_l_ğ_ ve Yapay Mera - Vet.Hek.Doç.Dr.Al_ AYYILDIZ

Çanakkale'de Hava

CANAKKALE

Balıkesir'de Hava

BALIKESIR